Kúpele > 

Kúpele Lučivná

Kúpele Lučivná Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Medzi masívom Vysokých a Nízkych Tatier, pri ceste z Tatranskej Štrby do Popradu, ležia na južných svahoch pod úpätím Vysokých tatier v nadmorskej výške 785 m klimatické kúpele pre školopovinné deti – Lučivná.

Liečebné pavilóny nových kúpeľov sa nachádzajú uprostred rozľahlého, 26-hektárového lesoparku s ihličnatými stromami, ktorý dáva kúpeľom charakter pokojného, tichého zákutia.

Štíty Vysokých Tatier sú ochrannou hradbou proti severným vetrom a ich panoramatický obraz vytvára jedinečnú prírodnú scenériu.

Od obce toho istého mena je areál kúpeľov vzdialený 2 km. Od okresného mesta Popradu ich delí vzdialenosť 14 km. Lučivnú ako malé podtatranské klimatické kúpele založili pôvodne ešte roku 1873, čoskoro po dobudovaní a otvorení prepravy na Košicko-bohumínskej železnici. Dlhý čas slúžila Lučivná ako sanatórium nemocenských poisťovní na liečbu tuberkulóznych žien a detí. Po výstavbe moderných, účelových liečebných pavilónov a hospodárskych budov špecializovala sa liečebňa na detskú tuberkulózu.(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1656529928.7561s