Kúpele > 

Kúpele Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec Liečba Liečebné pobyty Relaxačné pobyty
Kúpele Nový Smokovec Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Kúpele Nový Smokovec   Poskytované procedúry: Inhalačná individuálna liečba, Liečebná telesná výchova (dychové cvičenie, relaxačné cvičenia, individuálna liečebná telesná výchova) Masáže (klasická masáž, reflexná, subaquálna) Hydroterapia (perličkovy kúpeľ, škótske streky, vírive kúpele na horné a dolné končatiny, bazén, sauna) Elektroliečba a teploliečba (diadynamické prúdy, diatermia, solux, ultrazvuk, magnetoterapia, hydrogalvan, biotron, rašelinové obklady, Oxygenoterapia, plynové injekcie.

Základnou liečbou v Novom Smokovci je klimatoterapia. Spočíva v pobyte pacienta na čerstvom vzduchu za priaznivých klimatických pomerov. Klimatoterapia  sa uskutočňuje vo dvoch formách: ako liečba pokojová (ležiace kúry) a ako dózovaná liečba pohybovaná v teréne, ktorá sa doplňuje liečebným telocvikom.

Klimatoterapiu účinne doplňuje helioterapia, ktorá je biologicky veľmi účinná a potrebná pre stimuláciu organizmu a pre tvorbu vitamínu D a niektorých dôležitých fermentov.

Do komplexnej terapie patrí aj liečebný telocvik ako súčasť celkovej fyzickej obnovy zdravotného stavu. V rámci rehabilitačných cvičení sa uskutočňuje dýchacia liečebný gymnastika, pomocou ktorej sa má pacient naučiť správne dýchať a dosiahnuť potrebné zosilnenie pomocného dýchacieho svalstva.

V individuálnom liečebnom pláne pacienta má svoje opodstatnenie aj inhalačná liečba horných a dolných dýchacích ciest. Liečebný ústav v Novom Smokovci má na iteto účely špeciálne aerosólové inhalačné prístroje.

K základnej klimatickej liečbe sa podľa povahy onemocnenia a potrieb pacienta vzhľadom na jeho diagnózu a celkový zdravotný stav ordinuje medikamentózna liečba a fyzikálna terapia. Z vodoliečebných procedúr sa podávajú uhličité vaňové kúpele, vaňové kúpele s prísadami, škótske postreky, podávaná masáž a potné kúpele. Vodoliečbu dopĺňajú klasické alebo čiastkové masáže. Aplikujú sa aj elektroliečebné procedúry elektrickými a svetelnými prístrojmi.

Základnú klimatickú a pomocnú liečbu dopĺňa systém diétneho stravovania pod odborným dozorom lekára a diétnej sestry.

Komplexne uskutočňovaná individuálna klimatická liečba na podklade podrobného diagnostického vyšetrenia je v Novom Smokovci na vysokej medicínskej úrovni. Odbornosťou liečby, individuálnym prístupom a dosahovanými liečebnými efektmi sa Nový Smokovec zaraďuje medzi popredné európske klimatické liečebné miesta.


(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1618749319.1547s