Kúpele > 

Kúpele Sliač

Kúpele Sliač Liečba Liečebné pobyty Relaxačné pobyty
Kúpele Sliač Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Kúpele Sliač Úvod  Vo svete sú známe štyri kúpeľné miesta, v ktorých vyvierajú minerálne pramene prirodzenej izotermickej teploty s vysokým obsahom kysličníka uhličitého. Iba jeden z týchto prameňov sa nachádza v strednej Európe, a to v liečivých kúpeľoch na Sliači. Minerálne žriedla týchto kvalít s usmernenou odbornou lekárskou starostlivosťou a s použitím komplementárnych liečebných prostriedkom možno úspešne použiť na liečbu pacientov, ktorým životné tempo a civilizácia našich čias poškodili srdce a cievy.

Kúpele Sliač sú špecializovaným kúpeľným liečebným ústavom so starou tradíciou, s vysokou úrovňou diagnostiky a s modernými metódami individuálnej komplexnej balneoterapie na liečbu pacientov s chorobami obehových ústrojov. Nachádzajú sa  na strednom Slovensku, na ľavom okraji rovinného úvalu Hrona,  na západnom úbočí Slovenského Rudohoria v nadmorskej výške 373m. Sú rozložené na úbočí nad obcou toho istého mena (vznikla zlúčením obcí Hájniky a Rybáre). Od Zvolena sú kúpele vzdialené 5 km, od Banskej Bystrice 18 km. Ležia v lesnatej krajine s výhľadom na Kremnické a Štiavnické vrchy a na západnú časť Nízkych Tatier. Obklopuje ich rozsiahly, 60-hektárový lesopark.

Pre racionálnu komplexnú kúpeľnú liečbu pacientov s chorobami srdca a ciev je dôležitý aj celkový ochranný liečebný režim a v neposlednom rade vplyv vonkajšieho prostredia a klímy. Z tohto hľadiska majú kúpele na Sliači optimálne podmienky. Ležia na hornatom strednom Slovensku neďaleko Banskej Bystrice, na úbočí Slovenského Rudohoria, v nadmorskej výške 373 m, v lesnatej krajine s výhľadom do údolia Hrona. Príjemné kúpeľné prostredie Sliača s upravenými parkami uprostred horskej prírody s bohatou zeleňou bez rušivých vplyvov mestského života pôsobí na organizmus pacienta v priebehu liečby mimoriadne priaznivo a utišujúco. Podnebie je teplé, pomerne suché a vcelku pokojné. Ročný priemer teploty je 8,2°C, denná amplitúda 10,7°C, ročné množstvo zrážok 757 mm. Vysoké sú hodnoty slnečného svitu: 1992 hodín do roka.(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1656528794.6904s