Kúpele > 

Kúpele Vyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy Liečba Liečebné pobyty Relaxačné pobyty
Kúpele Vyšné Ružbachy Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Kúpele Vyšné Ružbachy Úvod  Klimatické a minerálne kúpele Vyšné Ružbachy sa nachádzajú v severovýchodnej časti Spiša na južnom úpätí Spišskej Magury  v nadmorskej výške 617 m, v klimatickej oblasti tatranských horských pásiem. Obklopujú ich ihličnaté lesy, ktoré prerastajú do kúpeľných parkov a dávajú im tak osobitný horský ráz. Vlastné kúpele sa nachádzajú povyše obce toho istého mena. Vrchy Spišskej Magury, Levočského pohoria, Belanských Tatier a Ľubovnianskej vrchoviny vytvárajú panorámu širšieho okolia kúpeľov. Od okresného mesta Popradu sú vyšné Ružbachy vzdialené 41 km.

Prostredie uprostred hôr je pokojné, klíma mierna. V súčasnosti patria Vyšné Ružbachy k stredne veľkým kúpeľom na Slovensku, ktoré sú známe aj prírodnými kúpaliskami umiestnenými v kráteroch. Tieto krátery ale nepochádzajú z vulkanickej činnosti, ale vznikli klesaním travertínových vrchov v okolí minerálneho prameňa bohatého na kalcium. Ku travertínu sa viaže ďalšia atrakcia - galéria travertínových sôch, ktorá sa nachádza v priestoroch bývalého lomu.

Kúpeľné liečebné domy a zariadenia tvoria vlastný areál kúpeľov uprostred lesoparku a okolitých ihličnatých lesov. Kúpeľný ochranný režim nenarušujú preto nijaké vonkajšie vplyvy. Mimoriadna čistota ovzdušia, presýtená živicou tatranských jedlí.(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1656527980.1016s