Kúpele > 

Kúpele Štrbské Pleso

Kúpele Štrbské Pleso Liečba Liečebné pobyty Relaxačné pobyty
Kúpele Štrbské Pleso Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Priaznivé pôsobenie klimatických faktorov Štrbského Plesa na ľudský organizmus, usmernené modernou lekárskou vedou a praxou a doplnené účinnou medikamentóznou liečbou, sa využíva na liečbu pacientov s niektorými alergickými ochoreniami a nešpecifickými chorobami chronických dýchacích ciest.

Klimatické kúpele na Štrbskom Plese sú veľmi úzko špecializované. Hlavnou indikáciou pre vysokohorskú klimatickú liečbu je prieduškový záduch – bronchiálna astma. Ďalej sú indikované chronické zápaly priedušiek a alergické nádchy ťažšieho stupňa. Je tu špecializovaná aj detská klimatická liečebňa indikovaná na liečbu detí od 13 do 15 rokov, trpiacich na bronchiálnu astmu, ak sa pacient doteraz bezvýsledne liečil v iných liečebňach.

Na kúpeľnú liečbu sa neprijímajú pacienti, ktorí sústavne a silno fajčia a fajčenia sa nemienia vzdať. Ďalej pacienti so stavmi status asthmaticus, s akútnymi stavmi a vzplanutiami chorobného procesu (zápalového pôvodu), pacienti so zjavnou nedostatočnosťou obehových a dýchacích funkcií, ako aj pacienti s ochabnutou termoregulačnou činnosťou, s reumatickými afekciami a neuralgiami.(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1621113203.6488s