Kúpele > 

Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice Liečba Liečebné pobyty Relaxačné pobyty
Kúpele Turčianske Teplice Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Kúpele Turčianske Teplice   Kúpele Turčianske Teplice sa nachádzajú v turisticky atraktívnej oblasti Veľkej a Malej Fatry s prekrásnym prírodným prostredím a množstvom zaujímavostí.
V letných mesiacoch láka okolitá príroda k turistickým vychádzkam zdatných i menej zdatných turistov. Priaznivci zimných športov ocenia výborné snehové podmienky v lyžiarskych strediskách Jasenská dolina a Martinské hole s dobre udržiavanými svahmi pre začiatočníkov i pokročilých lyžiarov.
 
Národný park Malá Fatra, najmä oblasť Kriváňa patrí k najvýznamnejším turistickým oblastiam Slovenska. Známe je aj pohorie Veľkej Fatry so svojimi dlhými dolinami, ako sú napr. Gaderská dolina, Blatnická dolina a Necpalská dolina s bohatou flórou a faunou

K športovej ponuke priamo v Turčianskych Tepliciach patrí najmä plávanie v termálnych kúpaliskách, tenis, cvičenie vo fitnescentre, cykloturistika, pohybové cvičenia ako joga a kalanetika, jazda na koňoch.

V regióne Turiec sa nachádza aj množstvo kultúrnych a architektonických pamiatok a zaujímavostí.
Za pozornosť stoja najmä v blízkosti sa nachádzajúce mestá Martin, Kremnica a Banská Bystrica s historickými centrami so zaujímavou architektúrou, múzeami a galériami. Priamo v regióne je množstvo dediniek s pôvodnou architektúrou, kde sa dodnes zachovávajú tradičné ľudové remeslá a zvyky ako napr. Blatnica, Kláštor pod Znievom, Mošovce.

Zrúcaniny troch najvýznamnejších turčianskych hradov sú tichými svedkami historických udalostí v Turci.

Priamo v Turčianskych Tepliciach sa nachádza galéria známeho slovenského maliara Mikuláša Galandu, najznámejší historický objekt mesta Modrý kúpeľ, kaplnka Sv. Jána Nepomuckého a kaštieľ Diviaky. V kúpeľoch sa pravidelne konajú tanečné večierky, rôzne kultúrno-spoločenské podujatia ako sú vystúpenia folklórnych skupín, koncerty, prednášky a výstavy. V meste sa nachádzajú aj reštaurácie a kino.


(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1627185232.8471s