Kúpele > 

Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice Liečba Liečebné pobyty Relaxačné pobyty
Kúpele Turčianske Teplice Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Kúpele Turčianske Teplice   Komplexná kúpeľná liečba v Turčianskych Tepliciach sa opiera o využitie liečivých termálnych minerálnych vôd. Jej základ tvoria bazénové a vaňové kúpele a pri chorobách obličiek a močových ciest predpisuje sa i odstupňovaná liečba pitnými kúrami.

K balneoterapii sa pridružujú ďalšie liečebné procedúry a postupy, ako masáže, suché zábaly, individuálna pohybová liečba, rehabilitačné cvičenia na suchu a v bazéne, vodoliečebné procedúry, elektroterapia tepelnými, svetelnými a elektrickými prístrojmi. Komplexnú kúpeľnú liečbu doplňuje  medikamentózna liečba. Osobitný dôraz sa vzhľadom na indikované choroby kladie na liečebnú výživu na princípoch diétneho stravovania a celkový ochranný liečebný režim.

Poskytované liečebné procedúry: VODOLIEČEBNÉ PROCEDÚRY: kúpeľ v termálnom bazéne, vaňový kúpeľ, perličkový kúpeľ, aromaterapia, uhličitý vaňový kúpeľ, podvodná masáž, fínska sauna, škótske streky, vírivý kúpeľ, vírivý kúpeľ na horné a dolné končatiny, šliapací kúpeľ, MASÁŽE: klasická masáž, reflexná masáž chrbtice, reflexná masáž chodidiel, reflexná masáž ruky, lymfomasáž, thajská masáž, japonská masáž SHIA-TSU, anticelulitídna masáž, REHABILITAČNÉ CVIČENIA: cvičenie v bazéne - hydrokinezioterapia, aerobic vo vode, individuálny liečebný telocvik, skupinový liečebný telocvik, cvičenie vo fitnescentre, trakcie krčnej a bedrovej chrbtice, stacionárny bicykel, trampolína, steper, redor, ELEKTROLIEČBA: krátkovlnná diatermia, jontoforéza, štvorkomorový kúpeľ, diadynamik, interferenčné prúdy, magnetoterapia, ultrazvuk, horské slnko, solux, laseroterapia, rebox, ĎALŠIE LIEČEBNÉ PROCEDÚRY: plynové injekcie s aplikáciou CO2, parafínový zábal, parafango, rašelinový obklad, oxygenoterapia, pitné kúry, akupunktúra, inhalácie, biolampa, solárium.

Kúpeľná liečba je individuálna, predpisuje sa po dôkladnom diagnostickom vyšetrení so zreteľom na druh ochorenia, štádium pokročilosti choroby, individuálne osobitnosti a celkový zdravotný stav pacienta.

Odborní kúpeľní lekári majú na vyšetrenie a liečenie pacientov všetky potrebné diagnostické a terapeutické prístroje a zariadenia. Nechýba, samozrejme, röntgenologické pracovisko a klinické laboratórium. Kúpeľná liečba pacientov s indikovanými chorobami je vedecky zdôvodnená a overená dlhoročnou praxou.


(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1627185519.8568s