Kúpele > 

Kúpele Vyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy Liečba Liečebné pobyty Relaxačné pobyty
Kúpele Vyšné Ružbachy Lokalizácia kúpeľov
Plán cesty / vzdialenosť
Odkiaľ: 
Kúpele Vyšné Ružbachy   Môžete absolvovať menej či viac náročné turistické výlety po trasách v okolí Vyšných Ružbách, do Slovenského Raja, Vysokých Tatier, návštíviť Ľubovniansky hrad a múzeum ľudovej architektúry v prírode, splaviť plťou Dunajec (návštevníci kúpeľov majú zľavu) alebo si pozrieť stálu expozíciu v múzeu Červený Kláštor. Motorizovaným návštevníkom môžeme tiež odporúčať návštevu kaštieľa v Strážkach, historickú Levoču, Spišský hrad a Gotickú cestu, ktoré potešia predovšetkým milovníkov histórie. Nákupovchtivých zase privíta poľský Nowy Targ a Nowy Sacz so svojimi trhmi.

Jednou z hlavných atrakcií Vyšných Ružbách je travertínový lom, ktorý dláta kamenosochárov premenili na zaujímavú galériu sôch pod otvoreným nebom. V minulosti sa v lome ťažil travertín, od roku 1964 sa v ňom však stretávajú umelci z celého sveta, ktorých diela zostávajú, aby potešili návštevníkov.

V lete si môžete vypožičať horský bicykel, objednať lekcie jazdenia alebo jazdecký piknik v prírode, pre väčšie skupiny radi pripravíme posedenie pri pečenom prasiatku s goraľskou hudbou v prírode. Svoj pobyt môžete stráviť aj leňošením pri otvorenom kúpalisku, ktoré má uprostred ostrovček porastený smrekmi a je zásobované vodou z termálneho prameňa Izabela.
V zime je k dispozícii osem lyžiarskych vlekov na svahoch s rôznym stupňom prevýšenia a náročnosti, s umelým zasnežovaním a možnosťou nočného lyžovania. Opäť máme pre našich klientov zľavnené permanentky na vleky. Ponúkame aj novinku - jazdenie na lyžiach ťahaných koňom, výhliadkovú jazdu na saniach a kvalitné bežecké trasy. K dispozícii sú samozrejme aj zjazdovky Vysokých Tatier.


(c) AdAstra Net s.r.o. - kontaktné údaje, Všetky práva vyhradené.
Cestovanie Svet | Letenky | Hotely | Dovolenka/Dovolená Slovensko | Ubytovanie/Ubytování Slovensko

generated in: 1624272314.8864s